Trifokal mercekler:

Katarakt hastalarında ve bazen de kataraktı olmayan yüksek gözlük numaralı hastalarda, göz içindeki merceğin çıkarılması ve yerine yapay mercek takılması ile tedavi yapılmakta. Göz içine yerleştirilen bu yapay mercek, kişinin yaşamı boyunca gözün içinde varlığını sürdürmekte.

Gözün içine tek odaklı bir mercek takıldığında hasta gözlüksüz olarak uzağı görebilir ama gözlüksüz olarak yakın okuması mümkün olmaz. Kitap, gazete okumak için yakın gözlüğü takmak zorunda kalınır. Çok odaklı mercek, yani multifokal mercek takıldığında ise, hasta gözlüksüz olarak uzağı ve yakını iyi görür ama ara mesafe, yani 40 cm ile 2 metre arasında kalan mesafe net görülemez.

Trifokal mercekler üç odaklıdır ve bu sorunu çözen merceklerdir. Bu mercek takıldığında, hasta gözlüksüz olarak uzağı, yakını ve ara mesafeyi (40 cm ile 2 metre arasındaki mesafe) iyi görebilir. Mesela bilgisayar kullanırken görme kalitesi iyidir.

Katarakt ameliyatı yapılan kişilerde bu mercekler kullanabilir. Kataraktı olmayan ama yüksek numaralı gözlük takan kişilerde de, uzak ve yakın gözlükten kurtulmak için bu ameliyat yapılabilir.

Genel Göz Muayenesi

1, 3 ve 5 yaşlarında, ve sonra yılda bir kez göz muayenesi olunuz.

Göz İçi Akıllı Lens

Katarakt tedavisinde uzak - orta ve yakın görme tedavisi

Göz Kapağı Cerrahisi

Göz kapağı düşüklüğü ve Göz çevresi cerrahisi

Özel Ayıntap Göz Kliniği

Gaziantep Bölge halkına; ilkeli, dürüst ve güvenli bir sağlık hizmeti sunmanın arzusunda olan bir kliniğiz.

  • Ultrasonografi
  • Sure Sight Çocuk Refraktmetresi
  • Pakimetri - Biometri
  • Katarakt Ameliyatları
  • Miyop / Hipermetrop / Astigmat
  • Lazer Ameliyatları

Doktorlarımız