Bilgisayarlı Görme Alanı Testi

Görme alanı cihazı merkezi ve çevresel görme kalitesini test eder. Bu testler glokom, retina hastalıkları ve nöroftalmolojik hastalıklarda özellikle kullanılır.

İğne deliği büyüklüğündeki ışığın çeşitli alanlarda yanmasıyla hastanın görmesinin ölçüldüğü bu yöntem görme alanını test eder. Test sonuçları bilgisayrda değerlendirilip aynı yaş grubundaki normallerle karşılaştırılır. Görme kaybı biçimlerine göre hastalıklar da sınıflandırılır. Bu testler uzun dönemde özellikle glokom hastalığında hastaların görme kayıplarının ilerlemesini gözlemek için kullanılırlar.

Glokom hastalarının büyük bir çoğunluğunda son döneme kadar hiç bir bulgu yoktur. Bu yüzden pek çok hasta tesadüfen muayene sırasında tespit edilir. Muayene sırasında tansiyonun yüksek ölçülmesi, ya da göz sinirinde harabiyet saptanması üzerine daha ileri tanı yöntemlerine başvurulur. İlk basamakta yapılması gereken, bilgisayarlı görme alan muayenesidir. Bu test, gözdeki sinir hücrelerinin çeşitli ışık şiddetlerine olan hassasiyetini ölçen ve her bir gözün gördüğü toplam alanı belirleyen bir testtir. Hastalığın tanısında ve takibinde büyük önem taşır.

Genel Göz Muayenesi

1, 3 ve 5 yaşlarında, ve sonra yılda bir kez göz muayenesi olunuz.

Göz İçi Akıllı Lens

Katarakt tedavisinde uzak - orta ve yakın görme tedavisi

Göz Kapağı Cerrahisi

Göz kapağı düşüklüğü ve Göz çevresi cerrahisi

Özel Ayıntap Göz Kliniği

Gaziantep Bölge halkına; ilkeli, dürüst ve güvenli bir sağlık hizmeti sunmanın arzusunda olan bir kliniğiz.

  • Ultrasonografi
  • Sure Sight Çocuk Refraktmetresi
  • Pakimetri - Biometri
  • Katarakt Ameliyatları
  • Miyop / Hipermetrop / Astigmat
  • Lazer Ameliyatları

Doktorlarımız